SAFIR FUE SAÇ EKİMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Bilindiği üzere safir, değerli oluşu, sertliği, dayanıklılığı ve parlaklığı ile ünlüdür.

FUE saç ekim tekniğinin yanında gelişmiş teknolojilerle beraber çıkan en modern ve yaygın bir şekilde kullanılan tekniklerden birisi de safir saç ekimi tekniğidir. Safir saç ekimi tekniğiyle yapılan operasyonlarda daha doğal sonuçlar elde edilmektedir. Hastanın donör bölgesine lokal anestezi uygulandıktan sonra FUE tekniği uygulanarak mikro motorlar ile saç kökleri birer birer toplanır. Çıkarılan saç folikülleri safir tekniği ile açılan insizyon alanına ekilir.

Saç kökleri alındıktan sonra, saç dökülmesi yaşanan bölgede, alınan föliküllerin ekilebilmesi için safir tekniği ile küçük kanallar açılır. Saçın çıkacağı yön için kanallar büyük önem taşır. Başarılı bir saç ekim süreci için açılan kanallar çok önemlidir. Bu nedenle kanal açma işleminde üç bıçaklı safir aletinin kullanılması önerilir.

Saç ekimi operasyonunda kanallar safir tekniği ile çok iyi bir şekilde açılmaktadır. Safir bıçakların deriye dokunuşu daha ince ve dikkatli olduğundan dolayı greftlerin dış kısımla teması oldukça azalır. Safir FUE saç ekimi ile yapılan operasyonlarda iyileşme süreci de çok daha kısa olmaktadır.

SAFİR FUE SAÇ EKİMİ YÖNTEMİNİN AVANTAJLARI

Saç derisinde uyguşanan kanal açma sırasında titreşim safir bıçak sayesinde minimuma iner. Bu safir bıçağın sert olmasından kaynaklanmaktadır. Bu şekilde, dokuda oluşabilecek herhangi bir hasar riski en az düzeye indirilir.

Saç ekiminin safir tekniği ile yapılması saçların doğal bir şekilde büyümesini sağlar.

Saç ekimi ameliyatı eğer safir teknik ile uygulanırsa ödem seviyesi daha düşük olur. Bu nedenle hasta, saç ekimi operasyonu sonrası hayatına konforlu bir şekilde devam edebilir.

Safir FUE saç ekimi sayesinde açılan bütün kanallar aynı kıl köklerinde açılır. Bundan dolayı saç ekimi operasyonu sırasında ekilen foliküllerin daha sonradan yerinden çıkması veya açısının değişmesi söz konusu olmaz.

Safir bıçakları sayesinde açılan kanallar oldukça küçük kesiklerle açılır. Bu, sadece dokuların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaz, cildin de yumuşak kalmasını sağlar.

Safir saç ekimi saç yoğunluğunun daha fazla olmasını sağlar. Safir bıçakları kullanıldığı için saç daha da yoğun gözükür ve bu, çıkacak saçların daha doğal gözükmesini sağlayacaktır.

Saç ekimi operasyonunda safir saç ekimi tekniğinin kullanılmasının en büyük avantajı yaşanacak travmaları azaltmasıdır. Diğer saç ekimi tekniklerinde görünme olasılığı olan sorunların yaşanma riskini azaltır. Bunun nedeni safir bıçakların sahip olduğu niteliklere bağlıdır. Safir bıçakların antibakteriyel, pürüzsüz yüzeyleri vardır. Diğer kanal açma tekniklerine kıyasla, safir bıçaklar daha dayanıklı ve daha keskindir.

FUE (Foliküler Ünite Estraksiyonu) saç ekimi tekniği, saç ekimi operasyonunun en popüler yöntemidir. 12 yılı aşan bir geçmişi vardır. Dünya çapında en çok kullanılan saç ekim yöntemidir. Saç ekimi yöntemleri yıllar geçtikçe fazlasıyla gelişmiştir ve gelişmeye de devam etmektedir. Safir saç ekim tekniği kullanılarak yapılan Foliküler Ünite Ekstraksiyonu mükemmel sonuçlar vermektedir. Eğer saç dökülmesi yaşıyorsanız ve saç ekim operasyonundan sonra doğal bir görüntü olmasını istiyorsanız safir saç ekimi tekniği en iyi seçenektir.

tr_TRTR
Sohbeti Başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Yardıma mı ihtiyacınız var ?